Де я можу ознайомитися з вакансіями в департаменті патрульної поліції?
В Департаменті патрульної поліції постійно доступні вакансії поліцейського патрульної поліції в усіх регіонах України. Перелік міст, умови й терміни проведення конкурсу можна дізнатись у розділі
«Поточні набори».
Які вимоги до кандидата на посаду поліцейського патрульної поліції?
- Громадянство України.
- Вільне володіння українською мовою.
- Вік від 18 років.
- Повна загальна середня або вища освіта.
- Наявність посвідчення водія категорії В (або готовність самостійно отримати водійські права до початку навчання).
Незалежно від професійних і особистих якостей, рівня фізичної підготовленості та стану здоров’я на службу в поліції не можуть бути прийняті особи у випадках, визначених статтею 61
ЗУ «Про Національну поліцію», серед яких:
- недієздатність;
- наявність судимості;
- притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією;
- відмова від процедури спеціальної перевірки під час прийняття на службу в поліції;
- наявність захворювань, що перешкоджають проходженню служби в поліції;
- надання неправдивої інформації під час прийняття на службу в поліції.
Яка у мене буде зарплата на посаді поліцейського патрульної поліції?
Грошове забезпечення за посадою поліцейський патрульної поліції в залежності від регіону проходження служби буде становити:
в містах з населенням до 1 мільйона – від 18600 до 21600 гривень;
в містах з населенням понад 1 мільйон – від 20600 до 23600 гривень;
в м. Києві – від 22100 до 25100 гривень.
Який графік роботи передбачений у патрульній поліції?
Одна зміна триває 12 годин. При складанні графіку чергуються денні та нічні зміни.
Коли буде набір у дорожню поліцію або ТОР?
Наразі відкритий конкурс проводиться тільки на посади поліцейських патрульної поліції. Комплектування посад у підрозділи дорожньої поліції чи тактичні групи відбувається з-поміж діючих працівників патрульної поліції.
Де можна дізнатися дату початку і завершення конкурсу?
Дату початку і завершення конкурсу вказано в оголошенні про конкурс, яке можна знайти у розділі
«Поточні набори» на цьому сайті.
У мене немає посвідчення водія категорії В. Чи можу я взяти участь у конкурсі?
Наразі є можливість подати заяву на участь у конкурсі без наявного водійського посвідчення, за умови отримання його до початку навчання в академії. В іншому разі після завершення конкурсу тебе не зможуть призначити на посаду та відрядити на навчання.
Чи має значення при прийомі на службу моя національність?
Ні, але кандидат до патрульної поліції повинен бути громадянином України.
Що я маю зробити, щоб мене прийняли на службу до Департаменту патрульної поліції?
Перше, з чого треба почати, — заповнити електронну заяву, перейшовши за
посиланням. Наступний крок — подати документи, це можна зробити особисто в Управлінні патрульної поліції або онлайн (перелік необхідних документів ти знайдеш
).
Після того, як необхідні документи надано, потрібно скласти тести на знання законодавства і тест загальних навичок, а також пройти медичне обстеження військово-лікарською комісією (ВЛК).
Отримавши дозвіл ВЛК, необхідно пройти перевірку рівня фізичної підготовленості. У разі успішного тестування тебе буде запрошено на співбесіду з поліцейською комісією.
Якщо комісія рекомендує тебе для проходження служби, тебе призначать на посаду поліцейського патрульної поліції та направлять на спеціальний курс підготовки до Академії патрульної поліції. Успішно склавши іспити в Академії, ти починаєш нести службу у своєму місті.
Чи можу я направити заяву на декілька оголошених вакансій у різних містах?
Так, ти можеш направити заяву на будь-яку з оголошених вакансій. Для кожної вакансії необхідно заповнити окрему заяву та пройти всі етапи конкурсу. Ти також можеш зарахувати успішні результати етапів першого конкурсу протягом пів року, крім результатів співбесіди з поліцейською комісією.
Що робити, якщо я помилився(лась) під час заповнення заяви?
Якщо ти зробив(ла) помилку та зберіг(ла) заяву, потрібно заповнити її повторно (це можливо зробити до етапу подання документів). Обов’язково зверни увагу, щоб усі дані були внесені правильно згідно з документами: паспорт, документ про освіту, водійське посвідчення тощо. Система буде враховувати данні з останньої заповненої заяви, яку ти подаси.
В мене є електронна пошта російського провайдера (mail.ru, rambler.ru, yandex.ru тощо). Чи потрібно мені її змінювати?
З 17 травня 2017 року введена заборона Інтернет-провайдерам надання послуг із доступу до ресурсів і сервісів на доменах Yandex.ru, Yandex.ua, а також ресурсів і сервісів Mail.ru.
Якщо твоя електронна адреса належить сервісам Mail.ru, Yandex.ru та Yandex.ua (має закінчення @mail.ru, @bk.ru, @inbox.ru, @list.ru, @mail.ua, @yandex.ru, @yandex.ua), ми не можемо гарантувати, що ти будеш отримувати будь-яку інформацію про конкурс через персональні санкції, накладені на дані поштові сервіси.
Рекомендуємо під час заповнення заяви вказувати електронну адресу, що належить українським та іншим міжнародним поштовим сервісам (наприклад, gmail.com, ukr.net, i.ua, meta.ua, bigmir.net). Якщо ти вже береш участь у конкурсі на посаду поліцейського патрульної поліції і маєш електронну пошту на доменах Yandex.ru, Yandex.ua або Mail.ru, рекомендуємо змінити поштовий сервіс на український або міжнародний. Вказати свою нову електронну адресу можна в особистому кабінеті кандидата за
посиланням.
Мені не приходить СМС-повідомлення під час реєстрації заяви. Що робити?
Під час реєстрації СМС зазвичай приходить протягом декількох хвилин. Якщо ти не отримав СМС протягом години, рекомендуємо спробувати зареєструвати заяву повторно. Якщо це не вирішує питання, радимо звернутися до Інформаційного центру Департаменту патрульної поліції за номером (044) 390 65 00, з 9:00 до 18:00 (у робочі дні).
Я заповнив(ла) заяву. Коли очікувати запрошення на перший етап конкурсу?
Протягом тижня після подання заяви до тебе зателефонує працівник кадрової служби й розповість про подальші дії. Уважно заповнюй свої контакті дані в заяві та будь на зв’язку.
Скільки часу триває конкурс від моменту подачі заяви до оформлення на службу?
Зазвичай тривалість конкурсу складає близько півтора місяця. Цей термін може бути подовжено на підставі змін у графіку роботи ВЛК або доступності стадіонів, на яких проводиться перевірка рівня фізичної підготовленості.
У якому місті проводяться етапи конкурсу до патрульної служби?
Подання документів і комп’ютерне тестування проводяться в містах, де оголошено вакансії. Етапи перевірки стану здоров’я та фізичної підготовленості проводяться в обласних центрах, де розташоване відповідне Управління патрульної поліції. Співбесіда з поліцейською комісією проводиться за
місцем розташування поліцейської комісії.
Витрати кандидатів на проїзд на період проведення конкурсу не компенсуються.
Як я дізнаюся про дату та час проведення кожного етапу конкурсу?
Запрошення на кожний конкурсний етап надходить у листі на твою електронну пошту, яку ти вказав(ла) під час заповнення заяви. Також до тебе телефонуватиме працівник кадрової служби. Список кандидатів, запрошених на тестування, буде додатково опублікований на цьому сайті в розділі
Поточні набори.
Якщо я не пройшов(ла) етап конкурсу в одному з міст, чи це означає, що я вибуваю з усіх конкурсів?
Для кожної оголошеної вакансії проводиться окремий конкурс. Це значить, що у разі вибування з одного конкурсу ти продовжуєш участь в іншому.
Якщо я пропустив(ла) якийсь з етапів конкурсу, чи можна подати заяву повторно?
Так, ти можеш подати нову заяву на участь у конкурсі. Надані документи подавати повторно не потрібно, результат ВЛК дійсний протягом пів року з моменту отримання довідки ВЛК. Також можна зарахувати результати комп’ютерного тестування та перевірки рівня фізичної підготовленості за останні пів року.
Чи можу я взяти участь у конкурсі, якщо несу службу за контрактом?
Так, обмежень щодо участі в конкурсі немає, проте зауваж, що у разі успішного проходження конкурсу представники Національної гвардії України, Прикордонної служби України, ДСНС, Збройних сил України та мобілізовані особи можуть бути оформленими на службу до поліції за умови завершення або припинення діючого контракту чи терміну служби.
Чи можуть мене призвати для проходження строкової військової служби у Збройних силах України під час проходження конкурсу або несення служби в патрульній поліції?
Відстрочка від призову на строкову військову службу надається тільки в разі успішного проходження конкурсу та після оформлення на службу до патрульної поліції. Відповідно, під час проходження конкурсу тебе можуть призвати на військову службу.
Чи заберуть мене в ООС?
У разі потреби всі працівники поліції можуть відряджатися для проходження служби на територіях, прилеглих до зони ООС. Загалом це буде залежати від ситуації у країні та інтересів держави.
Яке звання присвоюється кандидатам при оформленні на службу в поліції?
Під час навчання всім присвоюється звання рядового поліції.
Якщо ти раніше служив(ла) в ОВС/НПУ або у тебе є звання офіцера запасу ЗСУ — твоє звання зберігається (поновлюється).
Чи видають зброю поліцейським патрульної поліції?
Так, поліцейський патрульної поліції отримає як вогнепальну зброю, так і інше спеціальне спорядження.
Що таке спецперевірка, коли і як вона проводиться?
Це перевірка відомостей про кандидата щодо існування обмежень, передбачених ЗУ «Про Національну поліцію», яка проводиться згідно з
постановою КМУ №171 від 25.03.2015.
Чи можливе переведення в інше місто на ту ж посаду?
Переведення в інше місто на ту ж посаду можливе лише після закінчення навчання, за умови наявності відкритих вакансій в Управлінні патрульної поліції іншого міста.
Як я можу подати документи для участі в конкурсі на посаду поліцейського патрульної поліції?
Наразі є можливість подати документи як особисто, звернувшись до Управління патрульної поліції, так і онлайн в «Особистому кабінеті кандидата».
Після заповнення заяви на участь у конкурсі ти отримаєш листа на свою електронну адресу з посиланням на «Особистий кабінет кандидата», у якому можна завантажити фото документів із комп’ютера чи телефона, згодом принести оригінали документів на першу зустріч із працівником кадрової служби під час тестування. До електронного листа-запрошення на тестування буде додано бланки автобіографії й особової картки, які необхідно роздрукувати, заповнити та надати працівнику відділу кадрової служби в день тестування.
Якщо ти не маєш змоги або тобі незручно подавати документи в електронному вигляді, тебе буде запрошено на зустріч із працівником кадрової служби для подання документів особисто.
Який пакет документів необхідно надати?
Згідно зі ст. 54
ЗУ «Про Національну поліцію», для участі у конкурсі необхідно подати такі документи:
- оригінал і копію паспорта громадянина України (всі сторінки з записами);
- оригінал і копію документів про освіту (диплом про вищу чи професійно-технічну освіту з додатками або сертифікат/атестат про базову середню освіту з додатками);
- оригінал і копію трудової книжки (за наявності);
- оригінал і копію військового квитка / приписного свідоцтва або посвідчення особи військовослужбовця (для військовозобов’язаних або військовослужбовців);
- 1 фотокартку 9х12 см (анфас);
- особову картку визначеного зразка;
- автобіографію визначеного зразка;
- декларацію кандидата на посаду поліцейського за попередній рік (декларацію можна подати до співбесіди)
Оригінали документів тобі повернуть одразу після перевірки. У разі потреби ти зможеш отримати консультацію щодо заповнення електронної декларації у працівників відділу кадрового забезпечення під час візиту до Управління патрульної поліції.
Я подав(ла) документи онлайн, що робити далі?
Твої документи перевіряє працівник кадрової служби, приймає їх або надає коментарі, що потрібно додати чи змінити. Якщо ти бачиш в «Особистому кабінеті кандидата» статус «схвалено» (зелені галочки) по кожному з них, очікуй протягом робочого тижня запрошення на тестування на свою електронну пошту і дзвінок від працівника кадрової служби.
Якщо я подався(лась) на посаду поліцейського патрульної поліції до декількох міст, скільки пакетів документів мені потрібно подати?
Якщо ти подаєш документи онлайн, вони будуть доступні одночасно для всіх працівників кадрових служб у містах, де ти проходиш конкурс. Проте оригінали документів необхідно надавати окремо в кожному Управлінні патрульної поліції.
У мене немає завірених копій документів для подання документів онлайн.
Наразі ти можеш завантажити в «Особистий кабінет кандидата» незавірені копії документів і принести оригінали на першу зустріч із працівником кадрової служби під час тестування, який перевірить достовірність копій і завірить їх.
Я не можу завантажити всі необхідні документи онлайн: мій документ про освіту знаходиться в університеті та/або моя трудова книжка знаходиться на роботі та/або мій військовий квиток/приписне втрачено.
Передусім, хочемо наголосити, що можливість онлайн-подачі створено для твоєї зручності. Ти можеш подати документи як онлайн, так і пізніше, під час особистої зустрічі з представником кадрової служби.
Якщо у тебе відсутній один із необхідних документів (не встиг(ла) отримати або втратив(ла)), ти можеш завантажити онлайн фото наявних документів, а решту завантажити після їх отримання або поновлення. Також ти можеш подати оригінали документів під час зустрічі з представником кадрової служби.
За відсутності на руках військового квитка або приписного посвідчення їх необхідно поновити.
Який із документів про освіту мені необхідно подати до кадрової служби?
Тобі необхідно подати документи про останній отриманий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень.
Якщо мої документи / один із моїх документів (дипломи/ паспорт/трудова книжка тощо) втрачено (наприклад, на тимчасово окупованій території), чи можу я брати участь у конкурсі?
Для допуску до конкурсу тобі необхідно надати у кадрову службу довідку про втрату документа(ів) і довідку внутрішньо переміщеної особи, якщо документ(и) було втрачено на тимчасово окупованій території.
Я студент(ка), мій атестат знаходиться в університеті. Що робити?
Необхідно звернутися до відділу кадрів чи навчально-методичної частини в університеті та взяти там завірену копію цих документів із печаткою вищого навчального закладу. Якщо відділ кадрів відмовляється надавати завірену копію, необхідно отримати довідку про те, що ці документи знаходяться в університеті.
Наголошуємо, що для оформлення на службу в поліцію, в разі успішного проходження конкурсу, необхідно буде подати до кадрової служби оригінали документів.
Коли прийде запрошення на тестування?
Після подання пакету необхідних документів, онлайн або особисто, запрошення на тестування надійде на твою електронну пошту протягом робочого тижня.
Чи всі комп’ютерні тести складаються за один день?
Так, усі комп’ютерні тести складаються під час одного візиту до Управління патрульної поліції:
- тест на знання законодавчої бази;
- тест загальних навичок (на загальні здібності й навички).
Який мінімальний бал на тестуванні?
Наказом МВС №1631 від 25.12.2015 «Про організацію добору (конкурсу) та просування по службі поліцейських», необхідно набрати мінімум 25 балів на кожному тесті.
Як я можу зарахувати результати тестування, які отримав(ла) в попередніх конкурсах до Національної поліції протягом останніх пів року?
Якщо ти проходив(ла) конкурс до патрульної поліції, достатньо зазначити під час подання документів, що ти хочеш зарахувати результати з попереднього конкурсу.
Якщо ти проходив(ла) конкурс до інших органів системи Національної поліції, необхідно звернутися до кадрової служби органу, який проводив конкурс, щоб вони надали довідку про успішне проходження тестування із зазначенням результатів тестів, та надати цю довідку працівнику кадрової служби патрульної поліції під час подання документів на участь у конкурсі.
Які документи потрібно мати з собою, щоб бути допущенним до тестування?
Для допуску до тестування необхідно мати паспорт громадянина України.
Я не маю на руках оригіналу паспорту громадянина України для проходження тестування. Що мені робити?
У день тестування з собою потрібно мати довідку про те, де знаходиться паспорт (паспортний стіл, центр надання адміністративних послуг тощо) і документ, що посвідчує особу (наприклад, водійське посвідчення, закордонний паспорт).
Скільки запитань у кожному тесті?
Обидва тести — тест загальних навичок і на знання законодавчої бази — містять по 60 запитань. За кожну правильну відповідь ти отримуєш 1 бал. Таким чином, можна набрати максимум 60 балів за кожний із тестів.
Де можна переглянути перелік запитань для підготовки до тестування?
Тестування загальних навичок не потребує спеціальної підготовки та направлене на оцінку рівня логічних, вербальних і аналітичних здібностей.
Тест на знання законодавчої бази перевіряє знання положень
Конституції України,
Закону України «Про Національну поліцію» та
Закону України «Про запобігання корупції».
На цьому
відео командир полку Управління патрульної поліції в м. Києві Максим Демчик пояснює, як проходить тестування на знання законодавства, та наводить приклади тестових запитань.
За якою адресою необхідно прибути на тестування?
Адресу, за якою проводиться тестування, можна переглянути
. Вона також буде вказана в електронному листі-запрошенні на етап тестування.
Що потрібно зробити, щоб пройти медичне обстеження, і скільки часу це займає?
Після очного подання документів для участі в конкурсі ти отримаєш від працівника кадрової служби направлення на проходження ВЛК і перелік документів та аналізів, які потрібно надати в реєстратурі ВЛК перед початком обстеження.
Медичне обстеження проводиться у 2 етапи — фізіологічне обстеження (як правило, 1 день) і психологічне обстеження (як правило, 1 день). На проходження ВЛК зазвичай відводиться до двох тижнів, протягом яких ти обираєш зручні для себе дати. Кінцеву дату, до якої потрібно отримати висновок комісії, щоб продовжити участь у конкурсі, тобі повідомить працівник кадрової служби під час видання направлення на ВЛК.
Що робити, якщо не встигаєш пройти ВЛК у призначений час?
Якщо ти не встигаєш отримати висновок ВЛК до закінчення цього етапу в поточному конкурсі, потрібно подати нову заяву на участь у конкурсі. Надавати документи повторно не потрібно, результати тестування за твоєю заявою також можна зарахувати з попереднього конкурсу.
Як я дізнаюся, чи визначили мене придатним(ою) до служби?
Після проходження психологічного етапу військово-лікарської комісії ти отримаєш електронний лист, де буде зазначено результат проходження медичного обстеження. Також результат можна побачити в
«Особистому кабінеті кандидата».
Я вже проходив(ла) військово-лікарську комісію менше, ніж пів року тому, і був(ла) визнаний(а) придатним(ою). Мені потрібно проходити ВЛК повторно?
Результат ВЛК дійсний протягом пів року з моменту отримання довідки ВЛК. Таким чином, результат проходження попереднього ВЛК буде зараховано. Для уточнення деталей щодо цього питання звертайся за номером Інформаційного центру Департаменту патрульної поліції (044) 390 65 00, з 9:00 до 18:00 (у робочі дні).
Я вже проходив(ла) військово-лікарську комісію менше, ніж пів року тому, і був(ла) визнаний(а) непридатним(ою). Результат діє пів року, але зараз я видужав(ла). Мені можна пройти військово-лікарську комісію повторно?
Так, потрібно пройти військово-лікарську комісію ще раз у визначений термін, який повідомить працівник кадрової служби.
Чим регламентується проведення військово-лікарської комісії?
Проведення ВЛК регламентується
Наказом МВС України №285 від 03.04.2017. Для служби на посаді поліцейського патрульної поліції тебе мають визнати придатним за графою II (Додаток 1 до наказу) та
Наказом МВС України № 1583 від 17.12.2015 «Про затвердження Порядку психофізіологічного обстеження кандидатів на службу в поліції».
Що включає в себе фізіологічне обстеження?
Фізіологічне обстеження під час військово-лікарської комісії включає огляд лікарями-спеціалістами (хірург, невропатолог, дерматолог, терапевт, отоларинголог, стоматолог, офтальмолог та для жінок — гінеколог).
Що включає в себе психіатричне обстеження?
Психіатричне обстеження включає:
- психологічне комп’ютерне тестування;
- проходження психофізіологічного тесту;
- після тестування — спілкування з психологом і психіатром.
Якщо я подав(ла) документи онлайн, як я можу отримати направлення на ВЛК?
У разі подання документів онлайн, передусім, ти отримаєш запрошення на проходження комп’ютерного тестування. Під час візиту на тестування працівник кадрової служби видасть тобі направлення на проходження ВЛК.
Які документи потрібно мати з собою?
Для початку проходження медичного обстеження ВЛК необхідно надати наступні документи:
- Паспорт.
- Витяг із медичної картки за останні 5 років (видається в медичному закладі за місцем реєстрації, проживання, навчання чи роботи).
- Військовий квиток або приписне посвідчення (для військовозобов’язаних).
- За наявності відмітки «не придатний» у військовому квитку — повний пакет медичних документів, що уточнюють діагноз у рамках зазначеної статті.
- Витяг із наказу про звільнення (для колишніх працівників правоохоронних органів та ЗСУ).
Також обов’язково мати результати аналізів і обстежень, затверджені печаткою медичного закладу, де проводилися дослідження, серед яких:
- результати загального аналізу сечі, зробленого протягом останнього місяця;
- результати загального аналізу крові, зробленого протягом останнього місяця;
- результати аналізу крові на цукор, зробленого протягом останнього місяця;
- флюорограму або рентгенографію з описом, зроблену за останній рік;
- ЕКГ з висновками, зроблену протягом останнього місяця;
- результати обстеження на сифіліс (реакція Вассермана), гепатити B, C та ВІЛ-інфікування, зробленого протягом останнього місяця;
- дані про профілактичні щеплення;
- результати мазку на цитологію (для жінок), зробленого протягом останнього місяця.
Для проходження психофізіологічного обстеження необхідно надати:
- паспорт;
- військовий квиток або приписне посвідчення (для військовозобов’язаних);
- довідку про проходження попереднього та позачергового психіатричних оглядів у тому числі на предмет вживання наркотичних речовин
Де я можу отримати сертифікати нарколога та психіатра?
Сертифікати видаються у психоневрологічному та наркологічному диспансерах за місцем реєстрації з метою допущення до служби в поліції.
Чи можу я зробити аналізи, електрокардіограму (екг) та пройти флюорографію/рентгенографію у своїй поліклініці?
Так, усі необхідні аналізи й обстеження потрібно зробити заздалегідь і надати результати секретарю військово-лікарської комісії. Звертаємо увагу, що всі аналізи є дійсними лише за наявності лабораторних штампів і печатки лікувального закладу.
Чи достатньо буде знімка флюорографії, електрокардіограми чи рентгену без опису?
Ні, опис є обов’язковим.
Чи можуть під час медичного обстеження направляти на дообстеження?
Так, можуть, якщо поточних аналізів недостатньо для встановлення діагнозу, наприклад, на проходження УЗД, МРТ тощо.
Чи потрібно мати з собою амбулаторну картку?
Амбулаторна картка не є обов’язковою, але вона може знадобитись у разі, якщо ти не зміг(ла) отримати витяг за останні 5 років або не перебував(ла) на медичному обліку взагалі.
Мені не видають витяг із медичної картки, що робити?
Якщо терапевт відмовляється робити витяг за наявності запиту (бланк, наданий тобі разом із направленням на проходження військово-лікарської комісії), звернись до головного лікаря. Якщо головний лікар також відмовляється, надай військово-лікарській комісії амбулаторну картку.
Я перебував(ла) на медичному обліку менше 5 років, а витяг потрібен за 5 років. Що робити?
У такому разі слід надати витяг із медичної картки за наявну кількість років перебування на обліку.
Якщо я не перебував(ла) на медичному обліку протягом останніх 5 років, як оформити виписку з медичної картки за 5 років?
Ти можеш взяти довідку про те, що не перебував(ла) на медичному обліку протягом останніх 5 років. Даної довідки разом із наявною амбулаторною карткою буде достатньо.
Якщо я переселенець і моя амбулаторна картка втрачена, як я можу зробити виписку?
Необхідно надати довідку внутрішньо переміщеної особи, і якщо ти перебуваєш на обліку поліклініки за новим місцем проживання чи роботи, візьми з собою виписку з цього медичного закладу. Якщо не перебуваєш на обліку, перевірка стану твого здоров’я може зайняти більше часу, ніж зазвичай.
Що робити, якщо в мене немає військового квитка?
Достатньо мати з собою приписне посвідчення. Якщо немає ні військового квитка, ні посвідчення, потрібно мати довідку з військкомату, що відповідний документ втрачено/викрадено тощо.
Де я можу взяти витяг із наказу про звільнення (для колишніх працівників правоохоронних органів та ЗСУ)?
При звільненні кожен працівник отримує витяг із наказу про звільнення у кадровій службі органу/підрозділу, в якому проходив службу.
Мені при звільненні не видали витяг із наказу про звільнення. Що робити?
Звертайся, будь ласка, в кадрову службу органу/підрозділу, в якому проходив службу.
У військовому квитку стоїть відмітка «не придатний». Чи мене допустять до медичного обстеження в рамках військово-лікарської комісії?
Так, тебе буде допущено до проходження військово-лікарської комісії в рамках конкурсу на посаду поліцейського патрульної поліції. Якщо лікарі ВЛК відмовляють тобі у проходженні медичного обстеження, обов’язково звернись за номером Інформаційного центру Департаменту патрульної поліції (044) 390 65 00 з 9:00 до 18:00 (у робочі дні).
Мені прийшло запрошення на проходження військово-лікарської комісії. Але я вже пройшов медкомісію у своїй поліклініці/військоматі, ці результати дійсні для конкурсу?
Ні, для служби в поліції необхідно пройти огляд лікарів на базі лікувально-профілактичних установ МВС. Радимо взяти з собою документи з результатами попередніх оглядів.
Які є найпоширеніші обмеження, за наявності яких кандидат не може бути допущений на службу в патрульну поліцію?
- Порушення зору: величина корекції зору складає менше 6 діоптрій.
- Порушення мовлення: високий ступінь заїкання.
- Загальний стан:
- I/II/III група інвалідності,
- ВІЛ,
- злоякісні утворення,
- цукровий діабет,
- бронхіальна астма,
- гіпертонічна хвороба,
- ревматизм,
- психічні та невротичні розлади,
- епілепсія,
- вагітність тощо.
Повний перелік обмежень ти знайдеш у Додатку 1 до
Наказу МВС №285 від 03.04.2017.
Як я можу оскаржити рішення військово-лікарської комісії?
Необхідно написати заяву на ім’я Голови Центральної військово-лікарської комісії А.А. Лисенка, поштою на юридичну адресу: м. Київ, вул. Бердичівська, 1.
Чи забирають після проходження військово-лікарської комісії карту з аналізами й обстеженнями?
Усі документи, оформлені під час проходження перевірки, залишаються у секретаря військово-лікарської комісії та підлягають збереженню в архіві.
За якою адресою необхідно прибути на ВЛК?
Адресу, за якою проводиться ВЛК, ти можеш переглянути
. Вона також буде вказана в електронному листі-запрошенні на етап.
Які нормативи потрібно складати?
- Біг на коротку дистанцію (100 метрів) (або човниковий біг (10х10 м) за умови, що перевірка проходить за температури повітря від −1ºС до −10 ºС).
- Біг на середню дистанцію (1000 метрів).
- Комплексна силова вправа.
Який рівень фізичної підготовленості я маю показати, щоб мене прийняли на службу?
Рівень фізичної підготовленості перевіряється за нормативами, визначеними Додатком 1 до
Наказу МВС № 90 від 09.02.2016. Ти також знайдеш нормативи
.
Щоб бути допущеним до наступного етапу конкурсу, необхідно отримати результат «задовільно» або вище за кожним із нормативів.
Як я можу зарахувати результати тестування з перевірки фізичної підготовленості, які я отримав(ла) в попередніх конкурсах до національної поліції протягом останніх пів року?
Якщо ти проходив(ла) конкурс до патрульної поліції, достатньо зазначити під час подання документів, що ти хочеш зарахувати результати з попереднього конкурсу.
Якщо ти проходив(ла) конкурс до інших органів системи Національної поліції, необхідно звернутися до кадрової служби органу, який проводив конкурс, щоб вони надали тобі довідку про успішне проходження тестування з перевірки фізичної підготовленості із зазначенням результатів за кожним із нормативів, та надати цю довідку працівнику кадрової служби патрульної поліції під час подання документів на участь у конкурсі.
Я подавався(лась) на поліцейського патрульної поліції у декілька міст одночасно. Скільки разів я маю проходити етап перевірки фізичної підготовленості в такому разі?
Ти здаєш нормативи в рамках кожного конкурсу — у кожному місті окремо.
Яким нормативно-правовим актом регламентовано проведення етапу фізичної підготовленості?
Проведення етапу фізичної підготовленості регламентовано
Наказом МВС № 90 від 09.02.2016.
Що потрібно мати з собою, щоб пройти перевірку рівня фізичної підготовленості?
- Паспорт громадянина України.
- Питну воду.
- Змінний одяг і спортивне взуття.
Не маю можливості взяти паспорт (паспорт втрачено або він знаходиться в цей час у Центрі надання адміністративних послуг). Що робити?
Необхідно надати довідку з Центру надання адміністративних послуг про те, що ваш паспорт знаходиться там. Для допуску до проходження даного етапу конкурсу вам потрібно взяти з собою інший документ, що посвідчує особу і має фотокартку (закордонний паспорт/водійське посвідчення).
Що вдягати? Чи є роздягальні?
Хороше спортивне взуття, спортивний костюм (спортивний одяг).
Для уточнення інформації щодо наявності роздягальнь у місцях проведення перевірки фізичної підготовленості звертайся за номером Інформаційного центру Департаменту патрульної поліції (044) 390 65 00 з 9:00 до 18:00 (у робочі дні).
Скільки часу займає етап перевірки фізичної підготовленості?
Як правило, не більше двох годин.
Я отримав(ла) травми під час проходження конкурсу, чи можна перескласти?
Рішення про перескладання приймає комісія з визначення рівня фізичної підготовленості кандидатів на службу. Тобі потрібно написати заяву на Голову комісії з визначення рівня фізичної підготовленості із проханням перескласти даний етап у зв’язку з травмою. Якщо комісія допустить тебе до перескладання, ти отримаєш повторне запрошення на проходження етапу на свою електронну адресу.
Завтра прогнозують спеку, вище за +30°с / дуже холодну погоду до −10°с. Етап перевірки фізичної підготовленості буде скасовано?
У разі несприятливих погодних умов — наявність сильних опадів та/або температура повітря у день проведення тестування −10°С і нижче або +30°С і вище — тестування проводитися не буде. Тобі на мобільний номер надійде СМС про скасування тестування. Згодом ти отримаєш запрошення на інший день на свою електронну адресу.
За якою адресою необхідно прибути на етап перевірки фізичної підготовленості?
Адресу, за якою проводиться етап перевірки фізичної підготовленості, ти можеш переглянути
. Вона також буде вказана в електронному листі-запрошенні на етап.
Як можна підготуватися до співбесіди?
- Ще раз ознайомся з повноваженнями поліції та поліцейськими заходами (вони є в ЗУ «Про Національну поліцію»).
- Подумай, чому хочеш служити в патрульній поліції (покажи комісії свою вмотивованість).
- Згадай кілька ситуацій зі свого життя, які допоможуть розгледіти в тобі чесну, порядну та сильну людину.
Як поводитися під час співбесіди?
- Будь ввічливим(ою).
- Підтримуй візуальний контакт.
- Відповідай чітко й коротко.
- Відповідай чесно.
Де я можу дізнатися про результати співбесіди?
Інформацію про результат співбесіди з поліцейською комісією буде надіслано на твою електронну пошту.
У разі, якщо за результатами співбесіди поліцейська комісія рекомендуватиме твою кандидатуру для проходження служби в поліції, твоє прізвище буде включено до рейтингового списку.
Як формується рейтинг і де його знайти?
Кандидати, рекомендовані поліцейською комісією, потрапляють до рейтингового списку. При формуванні рейтингу враховуються результати всіх етапів конкурсу, а саме: тестування загальних навичок, тест на знання законодавчої бази й оцінки рівня фізичної підготовленості.
Переможцями конкурсу стають кандидати, які отримають вищі позиції в рейтингу відповідно до кількості оголошених вакансій.
Інформація про переможців конкурсу публікується у вигляді рейтингового списку на цьому сайті в
розділі «Переможці» наступного робочого дня після підписання протоколу з рейтингом відповідною поліцейською комісією.
Хто входить до складу поліцейської комісії?
Згідно зі ст. 51
ЗУ «Про Національну поліцію України», до складу поліцейської комісії входять:
- представник від МВС;
- представник від Національної поліції;
- представник підрозділу поліції, в якому проходить конкурс;
- два представники громадськості від обласної ради.
Хто допускається до співбесіди?
До даного етапу допускаються кандидати, які успішно пройшли всі попередні етапи конкурсу.
Які документи потрібно мати з собою?
Паспорт громадянина України.
Я не маю можливості взяти паспорт (паспорт втрачено або він знаходиться в цей час у Центрі надання адміністративних послуг). Що робити?
Необхідно надати довідку з Центру надання адміністративних послуг про те, що паспорт знаходиться там. Для допуску до проходження даного етапу конкурсу тобі потрібно взяти з собою інший документ, що посвідчує особу і має фотокартку (закордонний паспорт / водійське посвідчення).
За якою адресою проходить співбесіда?
Співбесіда проводиться за місцем розташування поліцейської комісії. Адреси розташування комісій ви можете дізнатись за телефоном 044 390 65 00
Якщо я хочу подати звернення до поліцейської комісії щодо результатів конкурсу, куди мені звертатися?
Ти можеш направити звернення, заяву чи скаргу на ім’я начальника Департаменту патрульної поліції Є.О. Жукова в електронному вигляді на електронну адресу
public@patrol.police.gov.ua або поштою на юридичну адресу ДПП м. Київ, вул. Федора Ернста, 3. У запиті необхідно викласти обставини звернення максимально повно та чітко. Це прискорить процес його розгляду. Вкажи контактні дані для зворотного зв’язку.
З вимогами до звернень можна ознайомитись у ст. 5
Закону України «Про звернення громадян».
Де проходить навчання?
Навчання кандидатів до патрульної поліції проводиться на базі Академій патрульної поліції в містах Київ, Рівне та Кривий Ріг.
Територіальний розподіл слухачів ви знайдете за
.
Скільки триватиме навчання?
Навчання триває близько 6 місяців, з понеділка по п’ятницю, субота і неділя — вихідні.
Яка у мене буде зарплата протягом навчання?
Грошове забезпечення протягом навчання становить близько 8000 гривень на місяць.
Чи можна отримати водійське посвідчення, пройшовши відповідний навчальний курс в академії патрульної поліції?
Академії патрульної поліції не акредитовані проводити навчання з метою отримання водійського посвідчення. У навчальний курс академії включена програма удосконалення водійських навичок. Проте без наявного посвідчення водія категорії В слухачі не можуть бути допущені до даної дисципліни та відповідного іспиту.
Які документи потрібно надати для оформлення на службу перед навчанням?
Документи, необхідні для оформлення на службу:
- оригінал трудової книжки із записом про звільнення з попереднього місця роботи;
- оригінал і копія свідоцтва про народження;
- оригінал і копія свідоцтва про шлюб або розірвання шлюбу (за наявності);
- оригінал і копія посвідчення, що дає право на пільги (за наявності);
- оригінал і копія посвідчення водія (за наявності).
Цей перелік документів ти отримаєш на свою електронну пошту в листі-запрошенні на оформлення на службу в поліції.
Що робити, якщо я не можу вийти на навчання у призначену дату?
Ти можеш відтермінувати початок навчання, подавши відповідну заяву, але не пізніше, ніж на місяць.
Чи зможу я продовжувати службу в поліції у разі неуспішного складення іспитів після проходження навчання?
Ні, в такому разі тебе буде звільнено зі служби в поліції.